FC Lobkovice – AFK Veltrusy

Další zápas jarní části jsme odehráli na hřišti dalšího týmu, bojujícího o postup do vyšší soutěže. V Lobkovicích jsme prohráli 1:0 po poločase 0:0, kdy jedinou branku dali domácí ve 46.minutě z pokutového kopu, nařízeného za hru rukou.

FC Lobkovice z.s. – Atletický fotbalový klub Veltrusy, z.s. 1:0 (0:0)

Branka: 46.min Šmejkal (penalta)

60 diváků | Rozhodčí: Kulhánek Vladimír

Do utkání jsme nastoupili v podobné sestavě jako proti Liběchovu, jedinou změnou byla absence Matěje Beneše, kterého nahradil Vašek Lorenc. Zápas předních týmu soutěže po sportovní stránce splnil očekávání, bojovnější domácí nám nedávali ani kus hřiště zadarmo. Hra se většinou odehrávala mezi vápny a šance si oba týmu vytvářeli pouze ze standardních situací.

Bohužel pro nás, domácí proměnili pokutový kop a zvítězili nejtěsnějším výsledkem. Na naší straně se za gólovou dala brát šance Jakuba Jareše, domácí brankář byl na místě a situaci vyřešil.

Utkání v Lobkovicích jsme tentokrát prohráli 1:0. Kluci na naše poměry bojovali a s tímto jsem velmi spokojený. Škoda, že jsme již do 20. minuty museli 2x střídat, což se projevilo na naší hře. K rozhodčímu se vyjadřovat nechci, to už dělali jiní.

Jarda Nalezený

Další utkání odehraje naše mužstvo v sobotu 9.4.2022 od 16:30 na našem hřišti, kde přivítáme tým z Cítova. Zveme všechny naše příznivce.

AFK Veltrusy – SK Liběchov

Po zimní přestávce jsme v prvním jarním kole přivítali soupeře ze silné čtyřky a věděli jsme, že pokud chceme nadále bojovat o postup do vyšší soutěže, musíme zvítězit. To se nám nakonec podařilo a hosty z Liběchova jsme porazili 1:0 po poločase 1:0

Branka : 12.min Jakub Jareš

85 diváků | Rozhodčí: Hamáček Stanislav, Delegát: Kapalín Josef

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a již od prvních minut jsme si udržovali uzemní převahu. Ve 12.minutě přišla první branka, kterou vsítil po výborné akci celého týmu Jakub Jareš. Po první brance jsme se nadále aktivní hrou dostávali do gólových šancí, kdy minimálně dvě volaly po navýšení skóre. Avšak jedno nastřelené břevno a jeden skvělý zákrok hostujícího brankáře zapříčinili, že se do kabin odcházelo s jednogólovým náskokem.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, i když soupeř se začal stále více osmělovat a i naše obrana musela řešit příležitosti soupeře. Soupeř nejvíce hrozil ze standardních situací, ale naše obrana udržela čisté konto. A protože i naše šance gól nepřinesly, zůstal stav i po závěrečném hvizdu 1:0.

Utkání jsme po dlouhé zimní přestávce zvládli, je jen škoda, že jsme nepřidali více branek. Vítězství bylo zasloužené, kluci byli fotbalovější a na těžkém terénu si dokázali se soupeřem poradit. Nyní už vyhlížíme další zápas s týmem z první čtyřky. Děkujeme našim věrným divákům za jejich podporu.“

V našem týmu poprvé od svého přestupu nastoupil Tomáš Stejskal, od kterého si slibujeme zkvalitnění útoků našeho týmu a jistotu v koncovce. K prvnímu mistrovskému zápasu nastoupil i David Zajac, který se vrátil po komplikovaném zranění. Oba dva hráči nám ukázali své kvality. Ať se Vám společně s celým týmem daří.

Další utkání odehraje náš tým v sobotu 2.4.2022 od 16:30 v Lobkovicích.

Start Jarní části se blíží

Nezadržitelně se blíží start jarních částí soutěží a naše týmy se pilně připravují.

Muži – v prvním utkání porazili na UMT Velvary Čechii Kralupy 5:2 a minulý týden tužili tělo a kolektiv na horách. Tento víkend je čeká další přípravné utkání na hřišti v Kolči kde nastoupí proti Slavoji Zvoleněves. O týden později poměří síly s Kralupy 1901 a týden před začátkem soutěží prověří náš tým soupeři z Olovnice. A 26.3.2022 od 15:00 už při ostrém startu přivítáme na domácím hřišti SK Liběchov.

Dorost – celou zimu trénuje venku na umělém povrchu Dynama Nelahozeves. Mají za sebou i dvě přátelské utkání v oslabených sestavách o hráče co se již připravují s týmem mužů a pár marodů. První na UMT Švermov proti SK Lhota kde po lepším prvním poločase přišel slabší druhý a utkání skončilo remízou 2:2. Ve druhém utkání na přírodní trávě přišla prohra 2:0 ve Dřínově. V obou utkáních nastoupilo 3-5 hráčů ze starších žáků, aby vyzkoušeli změnu která je čeká v létě. ostrý start dorostu je až 9.4.2022 od 14:00 doma proti Sokolu Tišice.

Starší žáci – trénují celou zimu jak jen to jde a pandemická situace to dovoluje. Spousty karantén to narušovalo, ale nic nevzdávají ani trenéři a ani hráči. Momentálně se připravují na přípravné přátelské utkání v Odoleně Vodě, kde již budou moct vyzkoušet zkušenosti z dorostu všichni hráči co měli možnost to zkusit. Start jarní části je již 27.3.2022

Starší přípravka – je také v plném proudu tréninků mezi karanténami a izolacemi, které stále řádí u tohoto týmu. To nic nemění na tom že výběr našeho týmu tento víkend odjel na halový turnaj OFS Mělník a po výborném výkonu se naši borcům podařilo turnaj VYHRÁT !!! Jen tak dále. Start soutěží ještě není jasně daný, ale trénuje se dál a hned jak počasí dovolí přesuneme se ven a na start budeme dobře připraveni

Mladší přípravka – srdnatě trénuje a již 2krát hájila čest našeho klubu na halových turnajích OFS Mělník a i když to nedopadlo přesně podle našich představ bereme to jako přípravu a z té se poučíme. Nic neponecháme náhodě a do startu jara toho ještě hodně natrénujem. A pak soupeři těšte se 🙂

Mini přípravka – tým našich nejmenších nadějí také zmítaný karanténami a nemocemi naši nejmenších to rozhodně nevzdává a snaží se trénovat co jen to jde. Chuť je a moc nás to baví. Náš tým stále hledá i nové hráče a tak pokud by jste měli zájem neváhejte se k nám přidat. Na jaře vyběhneme v nových dresech které nám klub koupil a budeme nejkrásnější 🙂

Držte nám palce a těšíme se na vaši podporu našich týmu při utkáních jarní části soutěží.

Startuje sezóna 2021 – 2022

Start nové sezóny je tady. Jako první do ní vstoupí tým mužů, který tuto neděli vyjede do Liběchova. V 10:30 se roztočí náš milovaný fotbalový koloběh.

Tým mužů stále pod vedením Jardy Nalezeného, Břéti Částky před ostrým startem nastoupil ke dvěma přípravným utkáním. V obou zvítězil. Ve Vojkovicích 0:1 a doma proti Vietnamskému týmu z Litoměřic 5:2. Do utkání se již zapojili i mladé pušky přicházející z dorostu a i ti co v něm ještě zůstávají.

Držme tedy palce našim borcům a ještě lépe přijeďte je do Liběchova podpořit.

Přerušení soutěží

Komuniké ze zasedání Výkonného výboru FAČR (27. 10. 2020)

V úterý 27. října 2020 se sešel prostřednictvím online videokonference Výkonný výbor FAČR, který na svém zasedání rozhodl v těchto věcech:

VV FAČR schvaluje, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

6.Víkendové výsledky mládeže

V sobotu 10.10.2020 od 10:00 zahájil dorost své třetí domácí utkání vypadalo od začátku na velkou bitvu. Čtvrthodinu se oba týmy marně snažily dobýt soupeřovu bránu, obrany se však činily a útočníky k ničemu nepustily. Pak jsme přeci jen začali mít navrch a naše útoky byly čím dál nebezpečnější. Sice jsme opět spoustu šancí zahodili, ale po půlhodině jsme vedli už 3:0, když se dvakrát za sebou trefil Filip. Soupeř vzápětí snížil a do konce poločasu nás zatlačil do obrany. Dvougólové vedení jsme udrželi a do druhé půle nastoupili s cílem ho navýšit. Bohužel se nám přestaly dařit přihrávky a útok se k šancím moc nedostával. A když dostal, zakončení bylo buď nepřesné nebo slabé. Naštěstí se nedařilo ani Byšicím, s jejich pár šancemi si naše obrana s brankářem poradili. I když někdy jen o fous.  Nebyl to v druhé půli moc hezký fotbal, trápení ukončil až náš čtvrtý gól v poslední minutě a dovršil celkové skóre na 4:1. Před vynucenou přestávkou jsme na druhém místě tabulky.

O den později tedy v neděli 11.10.2020 od 10:00 nastoupili ke svému utkání starší žáci. Soupeř ze Mšena byl vyrovnaný soupeř a byl to on kdo se ujal vedení. Spousta našich neproměněných šancí nás vedla do druhého poločasu s motivací zabrat. To se dlouho nedařilo, ale nakonec se to povedlo až 8 minut před koncem kdy srovnal Mára Vaško. To nás povzbudilo a v 68 minutě otočil vedení na naší stranu Tomáš Černý. V 70 minutě pečetil trefou Jakub Steinhauser konečné skóre 3:1. Pauzu přečkáme na druhé místě tabulky.

A v neděli odpoledne nastoupily naši mladší žáci v Kralupech na Čechii. Byl to velmi vyrovnaný zápas plný pěkných akcí z obou stran. I přesto že jsme měli nízký počet hráčů a soupeř počet velmi luxusní , tak naši bojovali a jezdili až do konce utkání. Soupeř měl ke konci více sil i štěstí a minutu před konce otočil výhru na svoji stranu. Vezeme si tedy prohru 5:4, ale jak řekl náš trenér kluci si zaslouží pochvalu za bojovný výkon.A jak to je letos zvykem pauzu přečkáme na druhém místě tabulky 🙂

Tým starší přípravky měl o víkendu volno a nucenou pauzu bude mít o kousek delší.

!!! POZOR !!!

S ohledem na přijetí vládního mimořádného opatření se všechna víkendová utkání sehrají

“ BEZ DIVÁKŮ „

Prosíme naše příznivce a rodiče, aby to respektovali. Všechny nás to mrzí, ale nejde to jinak.

Děkujeme Vaše AFK