AFK Veltrusy – FK Kralupy nad Vltavou B 3:0 (2:0)

STŘELCI: 13. Vokoun Pavel, 21. Skandrani Marwan, 85. Skandrani Marwan

Sestava domácích: Nádeník Michal, Beneš Matěj, Částka Petr, Paveza Václav, Novák Martin, Čáp Jan, Hofman František, Macek Milan, Veselý Lukáš, Skandrani Marwan, Vokoun Pavel, Zemín Aleš, Částka Břetislav, Kubata Pavel,  Garbier Pavel, Benatelli Simon

Ve druhém kole vyřazovací části soutěže jsme se na domácím hřišti utkali s týmem FK Kralupy nad Vltavou B. Soupeř byl po základní části na druhém místě. Naše vzájemná bilance v této sezóně byla jedna prohra (první utkání na podzim doma 0:7) a jedna výhra (na jaře jsme v Kralupech zvýtězili 3:0)

Po úvodní vyrovnané desetiminutovce jsme se po sólu Pavla Vokouna ujali vedení 1:0. Tomuto gólu předcházela velká chyba hostující obrany, kterou Pavel s klidem sobě vlastním proměnil. Po tomto gólu jsme dalších deset minut hru ovládali a vytvořili si několik slibných šancí. Jednu z nich proměnil Marwan Skandrani a zvýšil naše vedení na 2:0. Dále se hrál vyrovnaný fotbal, který byl úrovní minimálně o třídu výš. Soupeř prokazoval své kvality a byl nám vyrovnaným soupeřem.
Ve druhém poločase jsme trochu usnuli na vavřínech a jen díky skvěle chytajícímu Michalovi Nádeníkovi jsme nedostali gól, od kterého nás jednou zachránilo i břevno naší branky. Posledních 15min utkání se ukázala naše fyzická kondice, kterou jsme soupeře opět přehrávali,  měli několik šancí avšak gól jsme z nich nedali. Konečný výsledek zařídil nádhernou střelou Marwan Skandrani z 25m přímo do šibenice. Stav 3:0 i přes několik šancí byl konečný.
V sobotu 18.5.2019 nás v 17h čeká v Kralupech na hřišti „Kaučuku“ odveta, ve které budeme hájit sobotní výsledek. Budeme moc rádi, když nás na tento důležitý zápas přijedete povzbudit.
Kluci podali v prvním poločase velmi kvalitní výkon, který snesl měřítko vyšších soutěží. Stále jim opakuji, že poctivým přístupem k fotbalu se výsledky budou dostavovat. Mám radost, když se dozvím, že si kluci přidávají tréninkové dávky, že prostě chtějí. Na odvetu se připravíme podle našeho nejlepšího svědomí a budeme hrát fér hru o postup do finále této nejnižší soutěže ať už proti nám nastoupí kdokoliv.“   Jarda Nalezený