SK Spomyšl – AFK Veltrusy 0:3 (0:2)

1.kolo vyřazovací části jsme odehráli v neděli 28.4.2019 na hřišti 6.týmu po základní části SK Spomyšl.

Do zápasu jsme vstoupili výborně a již ve 4.minutě se po sólu z levé strany prosadil Mário a střelou k levé tyči nás dostal do vedení. Soupeře jsme dál skvěle napadali, nenechávali rozehrát a z toho pramenil náš souvislý tlak, který jsme v 11.minutě korunovali gólem na 2:0 po hlavičce Milan Macka, kdy mu skvěle nacentroval Pavel Vokoun. Prvních 25 minut jsme odehráli ve vysokém tempu, s vysokým napadáním a s řadou nepromněněných šancí. Posledních 5 minut prvního poločasu se hra vyrovnala, ale naše obrana pracovala velmi poctivě.

Do 2.poločasu jsme opět vstoupili fyzicky náročným napadáním. V této fázi velmi pomáhala fyzická připravenost našich hráčů. Nepromněnili jsme několik příležitostí, hra se rozkouskovala a zápas již nebyl tak pohledný jako v prvním poločase. Na konečných 3:0 z penalty upravil Fanda Hofman.

„Máme za sebou první část dvojzápasu a do odvety jsme si vytvořili slibnou pozici. Hráčům chci poděkovat za přístup a předvedený bojovný a týmový výkon. Do odvety, která se bude hrát na našem hřišti v neděli 5.5.2019 od 17 hodin, musíme vstoupit stejně jako do 1.zápasu.“ Jarda Nalezený