Nábor malých fotbalistů

 

FK Kralupy n. Vlt. „B“ – AFK Veltrusy 1:1 (1:0)

STŘELCI: 2. Mráz Pavel – 81. Skandrani Marwan

Semifinálová odveta vyřazovací části se v sobotu hrála na hřišti Kaučuku, kam jsme si přivezli výhru z domácího utkání 3:0.

Sestava AFK Veltrusy: Nádeník Michal, Beneš Matěj, Částka Petr, Paveza Václav, Částka Břetislav, Čáp Jan, Hofman František, Macek Milan, Veselý Lukáš, Skandrani Marwan, Vokoun Pavel, Kubata Pavel,  Garbier Pavel, Podskalský Tomáš, Soudský Radim

Utkání jsme nezačali dobře a hned ve 2.minutě jsme inkasovali po standardní situaci. Utkání tímto gólem dostalo ještě větší náboj. Domácí dále dobře kombinovali, ale naši kluci bojovali a do jednoho plnili úkoly, které jsme si v kabině řekli. Tlak domácích pomalu slábnul, naši hráči získávali více balónů, ve středu hřiště si začali přesněji přihrávat a soupeři se začali vyrovnávat. Do poločasu jsme si vytvořili i dvě příležitosti, ale neproměnili je. Nás několikrát podržel brankář Michal Nádeník a tak i poločas skončil.

Druhý poločas jsme hráli pořád stejně dobře, kluci příkladně bojovali a postupně otupovali snahu domácího týmu. Domácím docházeli fyzické síly a my začali využívat skulin v jejich otevřené obraně. Jednu takovou jsme v 81.minutě díky Máriovi využili a vyrovnali na 1:1. Tento výsledek znamená náš postup do finále naší soutěže, které určí postupujícího do III.třídy.

Přijelo nás povzbudit mnoho fanoušků, kterým tímto moc děkujeme, a věříme, že nás budou podporovat i nadále.

Finálovým soupeřem jsou Chvatěruby a opět se bude hrát na dvě utkání pohárovým způsobem. První utkání sehrajeme na domácím hřišti příští sobotu 25.5.2019 od 17hodin. Na toto utkání Vás srdečně zveme.

„Odehráli jsme skvělá dvě utkání a naši hráči si postup po právu zasloužili. Jsem rád, že se podařilo přejít přes velmi silné Kralupy, a nyní se musíme co nejlépe připravit na finále. Z našeho výkonu mám upřímnou radost a jsem na hráče hrdý. Fanouškům, kteří nás celý zápas povzbuzovali, moc děkuji.“   Jarda Nalezený

AFK Veltrusy – FK Kralupy nad Vltavou B 3:0 (2:0)

STŘELCI: 13. Vokoun Pavel, 21. Skandrani Marwan, 85. Skandrani Marwan

Sestava domácích: Nádeník Michal, Beneš Matěj, Částka Petr, Paveza Václav, Novák Martin, Čáp Jan, Hofman František, Macek Milan, Veselý Lukáš, Skandrani Marwan, Vokoun Pavel, Zemín Aleš, Částka Břetislav, Kubata Pavel,  Garbier Pavel, Benatelli Simon

Ve druhém kole vyřazovací části soutěže jsme se na domácím hřišti utkali s týmem FK Kralupy nad Vltavou B. Soupeř byl po základní části na druhém místě. Naše vzájemná bilance v této sezóně byla jedna prohra (první utkání na podzim doma 0:7) a jedna výhra (na jaře jsme v Kralupech zvýtězili 3:0)

Po úvodní vyrovnané desetiminutovce jsme se po sólu Pavla Vokouna ujali vedení 1:0. Tomuto gólu předcházela velká chyba hostující obrany, kterou Pavel s klidem sobě vlastním proměnil. Po tomto gólu jsme dalších deset minut hru ovládali a vytvořili si několik slibných šancí. Jednu z nich proměnil Marwan Skandrani a zvýšil naše vedení na 2:0. Dále se hrál vyrovnaný fotbal, který byl úrovní minimálně o třídu výš. Soupeř prokazoval své kvality a byl nám vyrovnaným soupeřem.
Ve druhém poločase jsme trochu usnuli na vavřínech a jen díky skvěle chytajícímu Michalovi Nádeníkovi jsme nedostali gól, od kterého nás jednou zachránilo i břevno naší branky. Posledních 15min utkání se ukázala naše fyzická kondice, kterou jsme soupeře opět přehrávali,  měli několik šancí avšak gól jsme z nich nedali. Konečný výsledek zařídil nádhernou střelou Marwan Skandrani z 25m přímo do šibenice. Stav 3:0 i přes několik šancí byl konečný.
V sobotu 18.5.2019 nás v 17h čeká v Kralupech na hřišti „Kaučuku“ odveta, ve které budeme hájit sobotní výsledek. Budeme moc rádi, když nás na tento důležitý zápas přijedete povzbudit.
Kluci podali v prvním poločase velmi kvalitní výkon, který snesl měřítko vyšších soutěží. Stále jim opakuji, že poctivým přístupem k fotbalu se výsledky budou dostavovat. Mám radost, když se dozvím, že si kluci přidávají tréninkové dávky, že prostě chtějí. Na odvetu se připravíme podle našeho nejlepšího svědomí a budeme hrát fér hru o postup do finále této nejnižší soutěže ať už proti nám nastoupí kdokoliv.“   Jarda Nalezený

AFK Veltrusy – SK Spomyšl 8:0 (5:0)

STŘELCI: 3. Čáp Jan, 10. Čáp Jan, 29. Macek Milan, 32. Vokoun Pavel, 36. Skandrani Marwan, 75. Kubata Pavel, 78. Vokoun Pavel, 89. Garbier Pavel

Odvetné utkání se po týdnu přesunulo na naše skvěle připravené hřiště. Do utkání jsme vstoupili opět výborně a po dvou podobných akcích jsme zásluhou Honzy Čápa vedli v 10. minutě 2:0. Ve 29. minutě přidal nádherný gól z 25m Milan Macek a do poločasu upravili Pavel Vokoun a Mário (nádherný balon od Fandy Hofmana) na poločasových 5:0.

Po přestávce vyplněné focením týmu (viz fotogalerie) už hra postrádala náboj a utkání se pouze dohrávalo. Příležitost dostali náhradníci, kteří zahráli velmi obstojně a ukázali tím sílu našeho týmu. V 75.minutě zvýšil na 6:0 Pavel Kubata, v 78.minutě na 7:0 Pavel Vokoun a na konečných 8:0 uzavřel Pavel Garbier.

Po dvou přesvědčivých výhrách nad Spomyšlí nás nyní čekájí dva zápasy s  „B“ týmem Kralup. O termínu zápasu budeme informovat v pozvánce na příští víkend.

„Na kluky jsem moc pyšný. Podali velmi kvalitní výkon.Přes brzké rozhodnutí zápasu příkladně bojovali a snažili se podat zodpovědný výkon, který byl i poděkováním našim věrným fanouškům.

V dalším kole se utkáme o postup do finále soutěžě s týmem Kralup B, což bude o poznání těžší soupeř než Spomyšl. Budeme moc rádi za podporu našich fanoušků.“ Jarda Nalezený

Víkendová pozvánka

O víkendu 4.5.2019 až 5.5.2019 se na našem pažitu sehraje několik utkání na které si Vás dovolujeme pozvat.
Vše odstartuje tým z Vojkovic ,který u nás přivítá soupeře z Milovic v utkání I.B.třídy a to v sobotu 4.5. od 17 hodin. V neděli 5.5.2019 máte možnost shlédnout trojici utkání.Vše začnou mladší žáci od 13:30 kdy přivítají soupeře z Tišic. Ve 14:00 mladší přípravka vyzve Libiš B a víkend zakončí muži v odvetném utkání vyřazovací části, když přivítají od 17:00 Spomyšl a budou se snažit nejen udržet, ale ještě navýšit náskok 3 branek z prvního utkání na hřiště soupeře.
Sportu Zdar a fotbalu zvláště !!!

SK Spomyšl – AFK Veltrusy 0:3 (0:2)

1.kolo vyřazovací části jsme odehráli v neděli 28.4.2019 na hřišti 6.týmu po základní části SK Spomyšl.

Do zápasu jsme vstoupili výborně a již ve 4.minutě se po sólu z levé strany prosadil Mário a střelou k levé tyči nás dostal do vedení. Soupeře jsme dál skvěle napadali, nenechávali rozehrát a z toho pramenil náš souvislý tlak, který jsme v 11.minutě korunovali gólem na 2:0 po hlavičce Milan Macka, kdy mu skvěle nacentroval Pavel Vokoun. Prvních 25 minut jsme odehráli ve vysokém tempu, s vysokým napadáním a s řadou nepromněněných šancí. Posledních 5 minut prvního poločasu se hra vyrovnala, ale naše obrana pracovala velmi poctivě.

Do 2.poločasu jsme opět vstoupili fyzicky náročným napadáním. V této fázi velmi pomáhala fyzická připravenost našich hráčů. Nepromněnili jsme několik příležitostí, hra se rozkouskovala a zápas již nebyl tak pohledný jako v prvním poločase. Na konečných 3:0 z penalty upravil Fanda Hofman.

„Máme za sebou první část dvojzápasu a do odvety jsme si vytvořili slibnou pozici. Hráčům chci poděkovat za přístup a předvedený bojovný a týmový výkon. Do odvety, která se bude hrát na našem hřišti v neděli 5.5.2019 od 17 hodin, musíme vstoupit stejně jako do 1.zápasu.“ Jarda Nalezený

 

1. zápas play off Spomyšl – AFK Veltrusy neděle 28.4.2019 v 17 hodin

Hraje se stejný systém jako v evropských pohárech, hraje se na dva zápasy venku/doma. Při rovnosti rozhodují o postupu pokutové kopy.

T.J. Vltavan Chvatěruby – Atletický fotbalový klub Veltrusy, z.s.              4:1 (3:0)

STŘELCI: 14. Brzoň Tomáš, 32. Lemon Martin, 41. Mareček Denis, 66. Mareček Denis – 81. Hofman František

 Poslední utkání základní části rozhodovalo o vítězi IV.třídy skupiny C v sezóně 2018/2019. Na nádherném hřišti jsme stále postrádali několik hráčů základní sestavy, kvůli zranění a rodinným povinnostem chyběli Vašek Paveza, Břeťa Částka, Martin Novák, Mario Skandrani, Tomáš Podskalský a Anton Lukyanchenko. S nepříjemným zraněním hrál Pavel Vokoun, ale vymlouvat se na tyto skutečnosti vážně nebudeme.
V zápase se projevila větší vůle domácích vyhrát tento zápas. Naši hráči bohužel zápas odehráli bez bojovnosti což se musí pro následující vyřazovací část změnit. Zápas začal jako vyrovnaná partie, ale ve 14. minutě jsme inkasovali první gól a po půl hodině to bylo po naší hrubé chybě 2:0 pro domácí. V této době se hra vyrovnala, měli jsme několik slibných akcí, které bohužel neskončili ani gólem a ani odpískáním faulů na naše hráče v pokutovém území což nám moc nepřidalo a do poločasu jsme ještě jednou inkasovali čímž bylo o utkání rozhodnuto a druhý poločas se jen dohrával. Za nás se krásně v 81.minutě trefil z přímého volného kopu Fanda Hofman, ale tímto gólem jen snížil na konečných 4:1. Děkujeme za podporu našich věrných fanoušků. V konečné tabulce soutěže jsme skončili na 3.místě, což pro vyřazovací část soutěže znamená, že se v prvním kole utkáme ve dvojutkání se silným týmem Turska. Nyní nás čeká období 6 zápasů, které rozhodnou, zda bude tato sezóna úspěšná či nikoliv. Můžeme všem slíbit, že uděláme vše pro úspěch veltruského fotbalu, čímž by byl postup do vyšší soutěže.

AFK – Sokol Dolany

V sobotním domácím utkání jsme přivítali soupeře z Dolan „B“ a utkání jsme nezačali vůbec dobře. Soupeř využil našeho zaváhání u autové čáry a přesnou střelou otevřel ve 22 minutě skóre. Své vedení po šesti minutách ještě navýšil a za stavu 0:2 ve 28.minutě prvního poločasu to nevypadalo vůbec dobře. Trochu jsme se probrali a do poločasu jsme snížili na rozdíl jedné branky.Do kabin se šlo za stavu 1:2. Ve druhém poločase jsme trochu zvýšili pohyb, ale vyrovnání na sebe nechalo dlouho čekat. Necelou čtvrt hodinku před koncem se k odraženému míči dostal Čapíno a přesnou střelou z hranice velkého vápna k tyči srovnal. Nervózní konec již branku nepřinesl a tak nerozhodného stavu museli o zisku pomocného bodu museli rozhodnout penalty. Náde se činil a tři z pěti chytil. Za nás rozhodující penaltu proměnil Mário a druhý bod zůstal doma.

Pozvánka na domácí utkání 13.4.2019

Dovolujeme si pozvat všechny fanoušky na sobotní domácí utkání mužů , které startuje v 16:30 a přivítáme v něm soupeře z Dolan „B“ .

Výhra z Ledčic

Zavítali jsme na hřiště soupeře z Ledčic a nechtěli jsme nic nechat náhodě. To se vyplatilo hodně brzy , neb Pavel Kubata již ve 3 minutě skóroval . Nakonec se ukázalo že to byl i gól vítězný. Pak tři minuty do poločasu nám soupeř pomohl vlastní brankou a pečetil naše vedení na 0:2. Ve druhém poločase se již nic nestalo a tak jsme přivezli domů 3 body.